37 Bin öğretmen ataması yapıldı

0
203

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı atama töreninde öğretmen adaylarına, öğretmenliğin çok ulvi bir meslek olduğunu belirterek “İlkokula başladığımız zaman Milli Eğitim Bakanı’nın kim olduğunu ben de dahil hiçbirimiz hatırlamıyoruz. Ama öğretmenimizi unutmuyoruz” dedi. 37 bin öğretmenin atamasını yapacak işlemi bir öğretmen adayının annesi ile birlikte başlatan Nabi Avcı, atamaların tüm öğretmenlere hayırlı olmasını diledi.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ataması yapılacak 37 bin öğretmeni şimdiden tebrik ettiğini ve sağlık, esenlik, huzur içinde nice seneler öğretmen olarak vazife yapmalarını diledi. Avcı, 37 bin atamanın yanı sıra pek çok müracaat eden öğretmen adayının atanamadığını şu sözlerle belirtti:
“Birazdan gerçekleştireceğimiz programla 37 bin arkadaşımız ve aileleri sevinecekler. Ama 151 bin müracaat var, pek çok arkadaşımız maalesef bu dönemde atanamamış olacak. Onlar için de başka imkanları sürekli araştırıyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte alternatif istihdam yöntemleri üzerinde çalışmalarımız sürüyor.” “Biz büyük bir aileyiz” diyen Avcı, 37 bin öğretmen adayının gerçekten ulvi bir mesleğe adım atmış olacaklarını söyleyerek, “İlkokula başladığımız zaman Milli Eğitim Bakanı’nın kim olduğunu ben de dahil hiçbirimiz hatırlamıyoruz. Ama öğretmenimizi unutmuyoruz. Dolayısıyla öğretmenler unutulmaz ve bir öğretmen çok şeyi değiştirir. Onun için çok güzel bir mesleğe çok ulvi bir mesleğe adım atıyorsunuz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
Öğretmen atamaları yapacak kura işlemini başlatmak için dokuz haneli bir rakama ihtiyaç duyulduğunun belirtilmesi üzerine Avcı, salondaki öğretmen adaylarından, Talim Terbiye Kurulu Başkanından, Milli Eğitim Müsteşarından ve basın mensuplarından birer rakam söylemelerini istedi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz