366 hastada domuz gribi

84

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaklaşık 4 bin 300 grip şüphesiyle yatırılan hastadan yapılan tetkikler sonucu 366’sında H1N1 virüsü tespit edildiğini, 39 ölüm vakası olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı, Meclis Genel Kurulu’nda dün gece Torba Teklifin birinci bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Hükûmetin bir üyesi olarak Sayın Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih için, ‘Kendisi, benim istifamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değildir’ diyor. Böyle bir tanımlama yapılan insanın, Ankara’nın, Türkiye’nin başkentinin Belediye Başkanlığını yapmasını doğru buluyor musunuz? Yine, Ankara’daki arazilerin paralel yapıya peşkeş çekildiğini ifade ediyor Sayın Arınç, hangi araziler peşkeş çekilmiştir? Bu konuda bir soruşturma yapmayı planlıyor musunuz?” diye sordu.
Domuz gribine ilişkin soruları yanıtlayan Sağlık Bakanı, domuz gribinde veya grip salgınında 2013 sonu ve 2014 Mart sonu veya nisanına kadar grip vakalarında yaşanılan yoğunluğun bu sene yaşanmadığını belirtti.