33 ölü PKK’lı öldürüldü 30’u yakalandı. Hakkari Çukurca kırsalında düzenlenen hava harekatında 5 Doçka mevzi ve 2 mağara imha edildi.

Çukurca’nın Çağlayan Köyü Seni Tepe ve Kale Tepe bölgelerinde 2’nci Komando Tugay Komutanlığı tarafından sürdürülen operasyonlar devam ederken, öldürülen PKK’lı sayısının da 27’ye yükseldiği belirtildi. Dağbaşı ve Hacki tepede ise 6 PKK’lı olmak üzere 33 PKK’lı öldürüldü

33 PKK’lı öldürüldü 30’u yakalandı, 5 Doçka silahı imha edildi. Sürdürülen operasyonlarda 1 askerin de yaralandığı belirtildi. Yaralı asker sayısının 7’ye çıktığı ve bu askerlerin tedavilerini sürdüğü belirtilirken, hava destekli operasyonlar ise devam ediyor.

27 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ, 30 PKK’LI YARALI ELE GEÇİRİLDİ
33 PKK’lı öldürüldü 30’u yakalandı

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nin Çağlayan Köyü Seni Tepe ve Kale Tepe bölgelerinde sürdürülen ‘Şehit Sağ. Üçvş. Mekan Şahin’ operasyonunda, öldürülen PKK’lı sayısının 27, yaralı olarak ele geçirilen PKK’lı terörist sayısının ise 30 olduğu açıklandı. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“2 Eylül 2016 tarihinde Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilmekte olan Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin operasyonunda teröristlerle girilen çatışmada Türk Hava Kuvvetleri’nce yapılan hava taarruzları ve 1’inci Komando Tugay Komutanlığı birliklerince yapılan operasyonlar neticesinde şu ana kadar 27 bölücü terör örgütü mensubu ölü, 30 bölücü terör örgütü mensubu yaralı olmak üzere toplam 57 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

5 Doçka mevzii imha edilmiş ve silahlar da ele geçirilmiştir. Bölgedeki operasyon devam etmektedir. Operasyonlar esnasında 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 6 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.”

ÖLDÜRÜLEN PKK’LI SAYISI 33

Hakkari’nin Çukurca İlçesi kırsalındaki operasyonlar devam ederken, Dağbaşı ve Hacki tepede ise 6 PKK’lı teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi. Böylece Çukurca kırsalında süren operasyonlarda şu ana kadar öldürülen PKK’lı terösit sayısı 33’e yükseldi. Bölgedeki çatışmalar ise devam ediyor.

Bu arada operasyon bölgesinde yapılan arama tarama faaliyetlerinde ise çok sayıda el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

VALİ TOPRAK YARALI ASKERLERİ ZİYARET ETTİ

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Çukurca İlçesi kırsalında süren operasyonlar sırasında çıkan çatışmalarda yaralanan askerleri Hakkari Devlet Hastanesi’nde ziyaret ederek, “Geçmiş olsun” dileklerinde bulundu.

Hakkari Valisi Toprak’a Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, Ak Parti Hakkari il Başkanı Nurettin Fırat da eşlik etti. Vali Toprak, tedavi gören yaralı askerleri ziyaret sırasında oldukça duygulandı. Vali Toprak yaralı askerlerle bir süre sohbet edip, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
HAKKARİ, (DHA)

FACEBOOK YORUMLARI