31. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması sergisi açıldı

337

AYDIN Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen serbest konulu “31. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi”, Kartal Belediyesi  yeni hizmet binasında açıldı. Sergi, 12 Mart 2015 tarihine kadar gezilebilecek.
Serginin açılışına Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Aydın Doğan Karikatür Sergisi- Sergi Koordinatörü İlhan Artar ve çok sayıda sanatsever katıldı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:“Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz yeni Kartal Belediye binamızı yaparak Kartal Belediyesi’ni kiracılıktan kurtardı ama o arada bu binada bugün bu serginin açıldığı fuaye alanını da oluşturarak sanatçılarımız için sergi alanı olarak sundu. Bir süredir Kartal’da önemli sergiler belediye binamızın bu alanında yapılıyor. Bu dahi sanata ve sanatçıya başkanımızın verdiği desteğin bir yansımasıdır.
Bugün de uluslararası bir yarışmanın çok başarılı örneklerinin yer aldığı sergiyi açıyoruz. Aydın Doğan Bey’i bu bağlamda sağladığı destek ve vakfın yarattığı başarı için kutluyorum. Kartal Belediyesi 230 ayrı projeyi uyguladı. ‘Önce insan’ kavramı ile sosyal belediyeciliğin gereği çalışmalarımız devam ediyor. Kartal Belediyesi olarak sanata değer veren herkesin yanındayız” dedi.