28 Şubat bin yıl sürecek!

78

AKP İktidarının sözcüleri yazarı çizeri; 28 Şubatçılara etmedik lafı bırakmıyor, 28 Şubatta olup biteni, tribünlerdekileri ajite etmek için, görseller ve şablonlar üzerinden anlatmaya çalışıyorlar! İpte cambaz var misali…
Sığ analizler,
Mağdur yakınmaları,
İnanç istismarı,
Siyaset hesapları,
Falan filan…
Sahi, 28 Şubat neydi?
28 Şubatı neydi sorusunun cevabını bulmak ve gerçekçi bir analiz yapmak için, AKP’nin 2002 de iktidara geliş sürecini, kurucu kadrosunu ve 16 yıldır iktidardaki uygulamalarını mercek altına almak gerekmektedir!
AKP’nin şifrelerini çözmeden, 28 Şubat izah edilemez…
Şüphesiz ki 28 Şubat; Demokrasimize, özgürlüklerimize, ekonomimize, devlet organizasyonumuza, yargımıza, kardeşliğimize büyük zararlar vermiş, mağduriyetler yaratmış kötü bir dönemin adıdır!
Şüphesiz ki 28 Şubat; vesayetin, zorbalığın, kanun bilmezliğin, baskının adıdır!
Şüphesiz ki 28 Şubat; ikna odalarının adıdır!
Şüphesiz ki 28 Şubat; meşru hükümete müdahalenin simgesidir!
Şüphesiz ki 28 Şubat; tarihimize düşmüş kara bir lekedir!
Ancak, 28 Şubat; o günün mağduru gibi gözüken, bugünün muktedirlerinin yolunu açan, bir kavşağın da adıdır!
Ancak 28 Şubat; aynı zamanda o dönemin muktedirlerinin başta İsrail olmak üzere, dış dünyaya olan taahhütlerinin önemli bir kısmını yerine getiren, 16 yıllık bir tek parti iktidarının start aldığı tarihtir!
Mevzuyu biraz daha açmak için bir hatırlatma yapayım;
28 Şubatın muktediri Çevik Bir’in, AKP’nin iktidara gelişinin 3. ayında, merkez medyaya ait bir televizyon kanalındaki mülakatında; tek parti iktidarının iyi olduğundan tutun da, ekonomik ve siyasi istikrarı geriye getirmesine kadar, methiye düzmesi kayıtlara geçmiştir!
Oysaki Çevik Bir’in; REFAH-YOL hükümetinin Refah kanadına dair hazımsızlığı, taciz ve tasallut noktasına kadar ulaşmıştı!
Fethullah Gülen’in ABD’ye gidişi, 28 Şubat muktedirlerinin eliyle oldu, dolayısıyla FETO-AKP ittifakının yolu bu şekilde açıldı!
28 Şubat muktedirlerinin; Büyük Orta Doğu Projesine (BOP) bağlılığı, BOP eş başkanı olduğunu iftiharla ilan eden AKP genel başkanını, duygudaş yapmaz mı?
REFAH-YOL’un; ahlaksız düzenlerini bozduğu kimi çevrelerin, 28 Şubatçılara olan desteği ve aynı kişilerin 2002 seçimlerinde, AKP yandaşlığı bir tesadüf olabilir mi?
Ilımlı İslam projesinin, 28 Şubatçılar ile AKP’yi pişti yaptığı, ortak hedefte buluşturduğu apaçık ortada değil mi?
28 Şubatçılara alan açan bir kısım siyasetçinin, bu gün iktidarın bir yerine ilişik yaşaması, bu kişilerin 28 Şubatçıların kadrine uğramamış olmaları, şüphe gerektirmez mi?
Sorular sorular sorular…
Lafı uzatmayayım, demem o ki;
28 Şubatı anlamak için, AKP’yi anlamak lazım!