2018 ilk sergisi Lalahan’da açıldı

0
114

2017-2018 eğitim öğretim yılını yüzlerce kursiyerle tamamlayan Mamak Belediyesi aile merkezleri kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserleri görücüye çıkmaya başladı.

Yılsonu sergisi için kapılarını ilk açan aile merkezi ise Lalahan Aile Merkezi oldu.450 kursiyerin çeşitli kurslarda yaptığı ve birbirinden iddialı ürünlerin yer aldığı yıl sonu sergisi göz kamaştırdı. Açılışa Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Eşi Zeliha Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, başkan yardımcıları, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hayata bakış açıları değişiyor
Hanımların aile merkezlerinde sadece el işi öğrenmediğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “ Burada farklı kültürlerle etkileşimde bulundukları için hayata bakış açıları değişiyor. Sosyalleşip birbirleriyle paylaşımda bulunuyorlar.
Bu da bugün burada sergilenen ürünlerin çeşitliliğine yansıyor. Ayrıca kadınlarımız buradan öğrendikleriyle hem üretim yapıyor hem de aile bütçesine katkı sağlıyor” dedi.
Ev ekonomisine katkı
sağlayabiliyorum
8 yıldır Lalahan Aile Merkezi’nde kursiyerlik yapan Nesibe Üçüncükarakaya, “ Burada mefruşat bölümünün bütün inceliklerini öğrenme şansı yakaladım. Kursta öğrendiklerim sayesinde vatandaşlardan da sipariş almaya başladım. Böylelikle ev ekonomisine katkıda bulunabiliyorum. Ev hanımlarına tavsiyem, burada bir şeylerle uğraşmak, sosyal hayatta aktif olmak birçok konuda bakış açınızı değiştiriyor. Bizlere böyle bir imkanı sunan Mamak Belediye Başkanımız Mesut Akgül’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
Evimin dekoratif malzemelerini
kendim yapıyorum
Lalahan Aile Merkezi’nde bu yıl kursa başlayan Ebru Özkan ise, “Kısa süre taş bebekten, abajur yapımına kadar birçok şey öğrenme fırsatı yakaladım. Bu öğrendiklerim ile evimin dekoratif malzemelerini artık kendim yapıyorum. Arkadaşlarıma da dışarıdan hediyeler almak yerine kendi el emeğimi onlara hediye edebiliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz