• Yaşam
  • Haberler
Ana Sayfa Yaşam Haberleri 1300 metrede duman avcılığı yapıyorlar

1300 metrede duman avcılığı yapıyorlar

-

Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde, Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait Karadağ Yangın Gözetleme Kulesi’nde görevli Hüseyin Gencer, eşi Sakine Gencer ile birlikte, orman yangınlarına karşı 8 yıldır duman avcılığı yapıyor.

Hüseyin Gencer ve Sakine Gencer çifti 1300 metre yükseklikte Karadağ’ın zirvesinde konuşlu yangın gözetleme kulesinde, yaklaşık 30 bin hektarlık orman alanını 7 gün 24 saat kesintisiz, dürbünle takip ediyorlar. Gördükleri en ufak bir dumanda yangın ekiplerini harekete geçiriyorlar. 1995 yılında Akhisar Orman İşletme Müdürlüğü’nde yangın işçisi olarak başladığı görevini, 8 yıldır yangın gözetleme kulesinde duman avcılığı’nı devam ettiren Hüseyin Gencer. İşinin ne kadar önemli ve kritik bir görev olduğunun farkında olduğunu belirtiyor. Eşinin de yanında olmasının kendisi için bir şans olduğunu söyleyen Hüseyin Gencer, yangın gözetleme kulesinin mutfağı başta olmak üzere tüm yaşam alanlarının evlerindeki konforu aratmayacak düzeyde olduğunu. Gözetleme ve haberleşme görevini eşi ile nöbetleşe yaptıklarını söyledi.

"<yoastmark

22 yıllık evli olan Hüseyin Gencer ve Sakine Gencer çiftinin 18 yaşındaki kızları Sevgi Gencer de bazen yanlarında. Bazen de köyleri Hanbaşı’nın yakın olmasından dolayı kendi evlerinde kalmayı tercih ediyor. Sakine Gencer, kendisinin eşinin yanında bulunmaktan, ona yardımcı olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

- Reklam -

"<yoastmark

Akhisar Orman İşletme Şefi Müjde Kaya Alaca,

Karadağ Yangın Gözetleme Kulesi’nin çok önemli olduğunu. 6 ay boyunca orman yangınları ile mücadele çalışmalarında kendileri için çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

Orman İşletme Şefi Alaca 1300 metre yükseklikte olmasına rağmen. Personelinin rahat ve güvenli bir şekilde görevlerini yapmaları için her türlü konforu düşündüklerini söyledi. Kuleye çıkan yolu genişlettiklerini, önümüzdeki aylarda ise depo su yerine yakındaki bir kaynaktan borularla kuleye su getireceklerini, çalışmalara başladıklarını belirtti.

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz