13 Yıllık borcunuzu  ödemeye geliyoruz

95

CHP Genel Sekreter Gürsel Tekin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e mektup yazarak, “Lütfen, lüks harcama ile gerçek ihtiyaç sahipleri arasındaki farkın idrakine varın. Makam aracı, uçak, at çiftliği saltanatına gözünüz doysun artık. Doğrudan, milletten yana tercih kullanın” dedi.
Tekin, Maliye Bakanı Şimşek’e hitaben bir mektup yazdı. Şimşek’e “CHP’nin seçim beyannamesinin açıklandığı günden itibaren rutin hale getirdiğiniz yersiz, temelsiz açıklamalarınızı hayretle izliyorum” diyen Tekin, Şimşek’in “CHP, Türkiye’yi IMF’ye muhtaç edecek”, “Hazine batacak” şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.
İktidarın bir kere bile enflasyon hedefini tutturamadığını,  her defasında çalışanı, emekliyi ezdiğini ifade eden Tekin, “Biz sizin 13 yıllık borcunuzu ödemeye geliyoruz. Asgari ücretliye, emekliye insanca bir yaşam, yaşanacak bir Türkiye için hazırız. Çünkü tercih ve politikalarımız doğru, milletten yanadır” dedi.
Tekin, CHP’nin sosyal devleti yeniden kurmak için harcayacağı kaynağın toplamının da belli olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti.
“Dört yıllık iktidarımızın sonunda gelinecek noktada millete ödenecek borcun yekunu, cebinizdeki her 100 liranın sadece 2.5 lirasından fazla değildir. Sosyal demokrat bir iktidarda bu kadar fedakarlığa hazır olun derim.
İktidarınızın bu son günlerinde çalışmalarınızda daha dikkatli ve daha az partizan olmanız temennisi ile kolaylıklar dilerim.”