11 terörist öldürüldü

37

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), dün Irak kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesine ve Erzincan/Refahiye kırsalında bulunan terör hedeflerine hava harekatı gerçekleştirdi. Harekat sonrası Avaşin-Basyan bölgesinde 6, Erzincan ili Refahiye kırsalında 5 olmak üzere toplam 11 silahlı terörist etkisiz hale getirilirken çok sayıda mağara, barınak ve sığınak da tahrip edildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan konuyla ilgli yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak kuzeyinde ve yurt içinde bulunan bölücü terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edilmektedir.

Bu kapsamda; keşif ve gözetleme vasıtaları ile operasyon yapan birliklerimize ve hudut hattındaki karakol/üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 27 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen hava harekâtında; Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde 6 ve Erzincan ili Refahiye kırsalında 5 olmak üzere toplam 11 silahlı terörist etkisiz hale getirilmiş, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan mağara, barınak ve sığınaklar tahrip edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.”