Ana Sayfa Yerel Haberler 10 yılda 127 bin seyirci 60 farklı oyun

10 yılda 127 bin seyirci 60 farklı oyun

-

Mamaklıların sanatla buluşma adresi olan ve içinde birçok branşı bulunduran Mamak Kültür Merkezi (MKM) tam bir eğitim yuvası olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Eğitim ve kültürün harmanlandığı bu tarihi binada son 10 yılda 127 bin seyirci 60 farklı tiyatro oyunu ile buluşurken, binlerce kursiyerde ücretsiz olarak kurslardan faydalandı.

Sanatın ve sanatçının gelişimine olanak sunan Mamak Kültür Merkezi konservatuar bölümlerinden son on yılda; Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Halk oyunları ve tiyatroda 1.700, enstrüman kurslarından; gitar, saz,ney,keman, ud dallarından 10 bin 879 kursiyer tamamen ücretsiz bir şekilde eğitim aldı.

MKM bünyesinde verilen kursların tamamen uzman kadrolar eşliğinde verildiğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Oluşturulan programlarda kendisini geliştirmek, meslek sahibi olmak ya da sanatsal bir etkinlikle uğraşmak isteyen herkese hitap ediyoruz.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

‘İftar sonrası art arda içilen sigara öldürücü olabilir’

Adana'da özel bir hastanede görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, iftarın ardından yoğun bir şekilde içilen sigaranın ölüme varabilecek sonuçlara yol açabileceğini söyledi.