1 milyon çocuk bilgisayar bağımlısı

0
198

CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, Türkiye’de 1 milyon çocuğun bilgisayar bağımlısı olduğunu belirterek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Gök, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın yazılı yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Türkiye’de 1 milyon çocuğun bilgisayar bağımlısı olduğunu belirten Gök, Bakan Kaya’dan şu soruların yanıtını istedi:
“2007 – 2017 yılları arasında teknoloji bağımlılığına ilişkin sorunlar sebebiyle sağlık kurumlarına başvuran kişi sayısını yıllara göre açıklar mısınız? Söz konusu kişilerden kaç tanesi 18 yaşın altındadır?
2007 – 2017 yılları arasında teknoloji bağımlılığına ilişkin sebepler ile saldırıya uğrayan, darp edilen ve cinayete kurban giden kişi sayısını yıllara göre açıklar mısınız? Söz konusu kişilerden kaç tanesi 18 yaşın altındadır?
Çocuklarımızın bu tür bağımlılıklardan korunması, sağlıklı bir biçimde sosyalleşebilmesi ve toplum hayatında kendilerine yer bulabilmeleri için hangi çalışmalar yürütülmektedir? “

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz