1 kişinin öldüğü pazarcıların ‘borç’ kavgasında 6 şüpheli adliyede

0
7

Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA, (DHA)- KONYA’da, 1 kişinin yaşamını yitirdiği, 4 kişinin de yaralandığı pazarcılar arasındaki borç- alacak nedeniyle çıkan kavgayla ilgili gözaltına alınan 6 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.  
Olay, pazartesi günü akşam saatlerinde merkez Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi’ndeki semt pazarında meydana geldi. Pazarda muz satan Şevket Mutlu (27), iddiaya göre, kendisinden daha önce 1000 lira borç alan ve yan tezgahta sebze satışı yapan Yaşar Bardakçı (44) ile bu nedenle tartışmaya başladı. Tartışma, kısa sürede büyüyünce Şevket Mutlu, pazar yerine arkadaşları İsmail Kurul (19), Ahmet Akın (19), ve Gökhan Nurkoyuncu’yu çağırdı. Ellerinde sopalarla gelen 3 kişi, Yaşar Bardakçı ve kardeşleri Muhammet Bardakçı (38) ile Hüseyin Bardakçı’ya (37) saldırdı.
BAŞINA DARBE ALDI, BIÇAKLA SALDIRDI 
İsmail Kurul ve Ahmet Akın’ın demir sopayla  saldırdığı Muhammet Bardakçı, başından yaralandı. Bunun üzerine Bardakçı, tezgahındaki bıçağı alıp, İsmail Kurul, Şevket Mutlu ve kavgayı ayırmaya çalışan Rahmi Özcan’ı vücutlarının çeşitli yerlerinden yaraladı. Çıkan arbedede Gökhan Nurkoyuncu da Yaşar Bardakçı’yı bıçakla hafif yaraladı.
2 KİŞİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR
Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapılan yaralılar, kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedaviye alınan yaralılardan İsmail Kurul, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Yaralı Şevket Mutlu ve Rahmi Özcan’ın tedavilerinin devam ettiği belirtildi.
Tedavilerinin ardından taburcu olan Muhammet Bardakçı, Yaşar Bardakçı ve Hüseyin Bardakçı ile olaya sonradan karıştığı öne sürülen babaları Alişan Bardakçı, karşı gruptan da Ahmet Akın ve Gökhan Nurkoyuncu polis tarafından gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.  

FOTOĞRAFLI