Zorunlu tüketim vergisiz olsun

150

Beyaz eşya, mobilya ve işyeri ile konut satışlarında ÖTV-KDV düzenlemesi yapılırken konutlarda kredi taksit süresi 20 yıla çıkartıldı.

Her ne kadar bazıları süreli de olsa ekonomiyi canlandırmak için iyi oldu.
Ama bu projenin daha da iyi olması için günlük hayatımızdaki zorunlu harcamalarda ödediğimiz vergilerin de süresiz kapsama alınması lazım.
Konutlarımızda yaşamımızın olmazsa olmaz parçası olarak kullanılması zorunlu olan Doğalgaz, elektrik, su ve pissu giderlerinden alınan KDV’den söz ediyorum.
Eğer her gün yağan zamlardan vatandaşın bütçesini koruyacak isek bu zorunlu harcamalardan katma değer vergilerinin kaldırılması gerekir. Bu vergiler kaldırılırken elektrikteki TRT payı da unutulmasın. Sonuçta her vatandaşın insani yaşama hakkı var ve vergilendirilmiş kazanç ile emekli maaşları ile ödenen bu harcamalar ailelerin bütçeleri için ciddi yük oluşturuyor.

ÇANKAYA BELEDİYESİNDEN ÇOK GÜZEL BİR HİZMET

Çocukların eğitimine yönelik kreş, etüt, kültür-sanat, spor gibi çeşitli alanlarda hizmet veren Çankaya Belediyesi, onların psiko-sosyal gelişimlerine de öncelik veriyor. Ailelerin ücretsiz yararlanabildiği ve Belediye’nin psikologları tarafından verilen Çocuk Psikolojik Danışmanlık hizmeti ebeveynlere yol gösteriyor.
Aileler Çankaya Halk Sağlığı Merkezi’ni 0850 455 02 65 numaralı telefondan arayarak randevu alarak çocuklarının davranışlarının düzenlenmesinde nasıl bir yol izleyecekleri konusunda yardım alabiliyorlar. Görüşmeler hem çocuklarla hem de aileleriyle yapılıyor. Gerçekten çok güzel bir uygulama.