CEV Denizbank Şampiyonlar Liginde ülkemizi başarı ile temsil eden Ziraat Bankası 12’li play off dailk maçını deplasmanda PGE SKRA Belchatow ile oynayacak. Yarın TSİ ile 19:00’da Polonya temsilcisi ile karşılaşacak olan Ziraat Bankası Voleybol takımında tek hedef galibiyet olarak belirlendi.
Romanya Federasyonundan Lungu Silvian ve Bulgaristan Federasyonundan Vınalıev Aleksander hakem ikilisinin yöneteceği karşılaşmanın rövanşı ise 2 Mart Çarşamba günü Ankara’da oynanacak.
Ziraat Bankası’nın bu sezon ilk kez Şampiyonlar Liginde başarı ile mücadele ettiğini ifade eden kulüp başkanı Ali Kılıç, hedeflerinin final grubuna kalmak olduğunu söyledi. Çok zorlu takımlar ile mücadele sonrasında grubu lider tamamlamanın mutluluğu yaşadıklarını dile getiren Kılıç, ‘’ Polonya’da çok zor bir maç bizi bekliyor. Biz galibiyet ile ülkemize dönmeyi ve bu turu geçerek 6’lı play-off turuna kalmayı hedefliyoruz.’’ dedi.
Takım kaptanı Hüseyin Koç, Polonya’nın voleybolda Avrupa’da iyi bir yerde olduğunu hatırlatarak, ‘’ takım olarak iyi bir noktadayız. Şampiyonlar Liginde hedefimize ulaşabilmek için zorlu Polonya deplasmanından galibiyet ile dönmek istiyoruz. Takım arkadaşlarıma bu konuda güveniyorum.’’ Şeklinde düşüncelerini ifade etti.