Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren, 20. ölüm yıldönümünde Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı tarafından düzenlenen bir bağış konseriyle anılacak.

Zeki Müren’den anıların paylaşılacağı, dans gösterileri ile renklenecek gecede, Ali-Aysun Kocatepe, Bekir Ünlüataer, Emel Sayın, Ferhat Göçer, Gökhan Tepe, Kenan Doğulu, Nebi Birgi, Nükhet Duru, Yonca Lodi, Zara, TEV, TSK Mehmetçik Vakfı ve Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi korosu sahne alacak. Konserin tüm geliri Zeki Müren Fonu’na aktarılacak.

Tüm mal varlığını, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan Zeki Müren’in ölümünün 20. yılı için düzenlenen “Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak” temalı anma etkinliklerinin İstanbul Sanat Güneşi bölümünde Türkiye’nin önde gelen ses sanatçılarının katılımıyla görkemli bir konser hayata geçirilecek.

7 Ocak 2016 tarihinde, Zorlu Performans Sanatları Merkezi desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ve sunuculuğunu Osmantan Erkır’ın yapacağı özel gecede, Ali-Aysun Kocatepe, Bekir Ünlüataer, Emel Sayın, Ferhat Göçer, Gökhan Tepe, Kenan Doğulu, Nebi Birgi, Nükhet Duru, Yonca Lodi, Zara ile TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi korosu sahne alacak ve Zeki Müren’in unutulmaz şarkılarını seslendirecekler. Dev konserin müzik direktörlüğünü de Tuluğ Tırpan yapacak.

“Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak” konseri bilet satışlarından elde edilecek gelir Türk Eğitim Vakfı ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.