ANTALYA’nın Serik İlçesi’ndeki Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları’nın öğrencileri mezuniyet coşkusunu kep fırlatarak yaşadı.
Serik Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları’nın mezuniyet törenine Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Ece, Belediye Başkanı Ramazan Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halim İzgi, şube müdürleri, okul müdürleri, davetliler, veliler ve öğrenciler katıldı. 70 öğrencinin mezun olduğu gece öğrencilerin meşaleli yürüyüşüyle başladı. Daha sonra kürsüye gelen Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, konuşma yaptı. Ailelerin çocuklarının farklı yetişmesi, bilgili, kültürlü, saygılı, yabancı diller bilen, özgüvenli ve sadece ülkeye değil dünyaya yön verecek insanlar olması için çalıştığını söyleyen Necmettin Çalık, kurum olarak bu bilinçle hareket ettiklerini belirtti. Kardeş okul projesiyle Macaristan, Slovakya ve Almanya’ya giden öğrencilerin yurt dışına çıkarak yabancı dillerini geliştirme fırsatı bulduğunu aktaran Necmettin Çalık, farklı olmak ve farklı nesiller yetiştirmeyi amaç edindiklerini vurguladı.
Milli Eğitim Müdürü Halim İzgi de öğrencilere sürekli okumaları ve çağın gerisinde kalmamalarını tavsiye ederken, “İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Vatanınızı ve milletinizi sevip, yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karşı, saygılı olun” dedi.(DHA)