YouTube Genel Merkezi’nde silah sesi duyulduğuna dair raporlar geliyor…

Youtube Genel Merkezi’nde birçok çalışanın rapor ettiğine göre silah sesleri duyuldu, polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı…YouTube Live için bir ürün yöneticisi olan Vadim Lavrusik ve şirketin yazılım mühendisi Dan Afergan, kampüsünde aktif bir tetikçi olduğunu tweet attı.

YouTube çalışanlarından bazılarının tweetleri şu sekilde;

San Bruno Polisi alarm durumuna geçti…

San Bruno 911 hattına YouTube merkezinde silah sesi çağrıları yağdı…

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

39 yaşında ki salgırganın ismi Nasim Aghdam. Baba Aghdam, bir gün önce kayıp başvurusu yaptığı kızını saldırının gerçekleştiği sabah arabasında uyurken bulduğunu söyledi.

Kendisini atlet, vegan ve sanatçı olarak tanımlayan saldırgan, sosyal medya hesaplarından Youtube’a yönelik şikayetlerde bulunmuş.

Youtube‘un videolarını filtrelediğini ve bunu sadece kendisine yapmadıklarını dile getiren Aghdam paylaşım sitelerinde eşit büyüme yok, onlar isterse büyüyebilirsiniz diyor.

Google CEO’su Sundar Pichai’da olaya dair açıklama yaptı. Pichai olayı ‘korkunç bir şiddet olayı’ olarak nitelendirdi.

ŞÜPHELİ ÖLDÜ MÜ?

Polis ekipleri düzenlenen saldırıda 1 kişinin öldüğünü 4 kişininde yaralandığını belirtti. Ölen kişinin aynı zamanda saldırıyı düzenleyen şüpheli olabileceğini belirten San Bruno Polis Departmanı Şefi Ed Barberini onu ‘şüpheli kişi’ olarak nitelendirdi.

FACEBOOK YORUMLARI