Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Haziran ayında çok yağmur yağması nedeniyle artış gösteren yabani otların temizliği ile çim biçme çalışmalarını şehrin dört bir yanında sürdürüyor.

Park, bahçe ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bulvar ve caddelerdeki refüj ve yan bantlarda çalışmaları gerçekleştirilen yabani ot temizliğiyle, çiçeklerin ve ağaçların daha kolay büyümesi sağlanırken, daha estetik bir görünüme de kavuşturuluyor.
Büyükşehir Belediyesi Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ve alanında uzman teknik personel denetiminde özenle gerçekleştirilen çalışmalarda, gerek halkın sağlığı, gerekse çevre düzenlemesi ön planla tutuluyor.
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, şehrin aynasının yollar olduğunu ve çevre temizliğinin, şehrin düzenini vatandaşa yansıttığını belirterek şunları söyledi:
“Başkent bulvar ve sokaklarını, her mevsim yeşil ağaçlar ve rengarenk çiçeklerle beziyoruz. Yollar ve çevresi ne kadar düzenli olursa, şehir de o kadar düzenlidir. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı olarak her mevsim diktiğimiz çiçek ve ağaçlara yenilerini eklerken, dikim alanlarımızın kontrolünü de sürekli yapıyoruz. Diktiğimiz çiçeklerin ve ağaçların çevresinde yetişen yabani otların da temizliğini yaparak daha elverişli ortamlarda büyümesini sağlıyoruz.”
-ÇOCUK OYUN ALANLARI DAHA SIK TEMİZLENİYOR
Çocuk oyun alanlarının da çocukların sağlığını korumak amacıyla daha sık temizlendiğini belirten Bircan, “Çocuk oyun alanları, park, bahçe ve mesire alanlarında çim biçme ve yabani ot temizliklerini daha sık aralıklarla yapıyoruz. Halk sağlığını korumak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bakımsız alanlarda vatandaşa zarar verebilecek haşereler daha kolay ürer. Temizlik çalışmalarımızla minimuma indirmiş oluyoruz” dedi.