Dünyanın ilk ve tek gerçek Yoga dergisi Yoga Academy Journal 19. sayısı ile Yoga severlerle buluştu! İlk kez 2011 yılında yayınlanan dergi, 6 yıldır Yoga, spor ve doğal yaşam meraklılarına, bu alandaki dünya literatürünü, evrensel bilgileri ve bilimsel yaklaşımı harmanlayarak sunuyor.

Aynı zamanda Türkiye’den dünyaya açılan ilk ve tek Yoga dergisi olma özelliğine de sahip.
Yeni sayıda, tüm zamanların en çok merak edilen konularından Gizemli Evrim Enerjisi Kundalini var. Sağlıklı Yaşam Köyü, İletişim & İfade Merkezi Vişuddha Çakra (Boyun Enerji Merkezi), ülkemizde de yapılmaya başlanan Uluslararası Yoga Koreografi Turnuvası, İnsanlığa İlk Defa Sunulan Asana Tekniği, Orijinal Yoga Sistemi’nin Osteoporoz’a etkisi, Ölüme Yakın Deneyimler, Genetik Biliminin Vaadleri, Dünyanın İlk Ve Tek Yoga Spor Kulübü Mayok gibi birbirinden ilginç konular fizik ve metafizik yönleri ele alınarak anlatılıyor. Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı – Büyük Üstad Akif Manaf ile Yoga üzerine röportajı ve hayatımıza yön verecek unutulmaz, varoluşsal sözleri de tüm meraklıların içsel kütüphanesini zenginleştiriyor.

Gizemli, gerçek, sade Yoga bilgilerini, orijinal hali ve çağdaş yansıması ile deşifre eden derginin editörleri: “Bu sayımızı da AYDINLANMA, DÖNÜŞÜM ve YENILENME üzerine oluşturduk. ‘Degişim tek bir nefesle başlar, sadece o nefesin farkında ol’ diyen Büyük Üstad Akif Manaf’ın rehberliginde her konuyu özenle seçtik ve derinlemesine inceledik. Ayrıca bu derginin konusu Vişuddha Çakra’yı (boyun Enerji Merkezi’ni) anlatırken DÜRÜSTLÜK, SESSIZLIK, KONUŞMAK ve DINLEMEK kavramları üzerine Bilgelik Köşesi hazırladık dediler.

İnsanlığa gerçekten hizmet eden, sağlıkta ve yaşamda fark yaratacak konuları işleyen Yoga Academy Journal, hayatı her yönden kapsayan ve iyileştiren gerçek Yoga bilgeliğini sunan eşsiz bir dergi olma özelliğini uzun yıllar sürdüreceğe benziyor.
​www.yogaacademy.com.tr