İMZA günü için Eskişehir’e gelen gazeteci- yazar , Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen ile birlikte gezdiği Müzesi’ne hayran kaldığını söyledi.

GAZETECI-YAZAR YILMAZ OZDIL, ESKISEHIR'DEKI KURTULUS MUZESI'NI GEZDI. FOTO:ESKISEHIR/DHA
GAZETECI-YAZAR YILMAZ OZDIL, ESKISEHIR’DEKI KURTULUS MUZESI’NI GEZDI.
FOTO:ESKISEHIR/DHA

Yılmaz Özdil, Eskişehir’de ilk olarak Espark Alışveriş Merkezi’ndeki D&R’da düzenlenen imza gününe katıldı. ‘Adam’ adlı kitabını okurlarına imzalayan Özdil daha sonra Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen 28 Ekim’de açılan Kurtuluş Müzesi’ni gezdi. Özdil’e gezisinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de eşlik etti.

Eskişehir’deki Kurtuluş Müzesi’ni ‘Bu müzeye gitmek yurttaşlık görevidir’ başlığı ile köşesine taşıyan Özdil, birçok müze gezdiğini ancak böyle bir deneyim yaşamadığını ifade etti. Özdil köşesinde Kurtuluş Müzesi gösterim odasında gösterimi yapılan Kurtuluş belgeseli ile ilgili “İddia ediyorum, Kurtuluş Savaşı’nı bu kadar güçlü, bu kadar duygulu, bu kadar yalın, bu kadar anlaşılır, bu kadar öğretici, bu kadar akılda kalıcı şekilde özetleyen başka belgesel seyretmedim” dedi.

Hafta sonu planı için herkesi Eskişehir’e davet eden Özdil, yazısını ‘Bu müzeye gitmek yurttaşlık görevidir’ ifadeleriyle tamamladı.