Bursa’da 4 gün süren, birbirinden heyecanlı ve çekişmeli müsabakalara sahne olan Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası sona erdi.
Bursa’nın Gemlik ilçesinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda, son gün müsabakalarıyla kürsüye çıkan sporcular belli oldu. 2004 doğumlu isimlerin yarıştığı şampiyonada, 12 dalda dereceye giren ve aralarında yeni isimlerin de bulunduğu sporcular madalyalarına kavuştu.
Bayanlarda beş kategoride sporcuların mücadele verdiği karşılaşmalarda, yıldız bayan ferdi katada Hataylı üç sporcu kürsüye çıktı.
Geçen yılın finalisti Damla Su Türemen ile finalde karşılaşan geçen yılın Balkan Şampiyonu ve Türkiye üçüncüsü Helen Duman, altın madalyanın sahibi olurken, takım katada beraber tatamiye indiği takım arkadaşları Dilek Duman ve Selma Duman da üçüncülük kürsüsünü paylaştı. Samandağ Duman Kardeşler Spor Kulübü adına takım kata müsabakalarına da katılan üç isim, bu kategoride de kürsüye çıkarak büyük başarı elde etti. Yıldız katacılar kürsüde altın madalyanın sahibi oldu.
Yıldız erkekler ferdi katada ise yeni isimler kürsüye çıktı. Final müsabakasında Doruk Can Gören ile karşılaşan Mehmet Koç, ilk Türkiye şampiyonluğuna ulaşarak altın madalyayı boynuna astı.