ANKARA`DA YILBAŞI EĞLENCELERİ…NEREDE,HANGİ MEKANDA NE VAR NE YOK?..NEREYE GİDELİM, NE YAPALIM? KAÇ PARA, KİM SAHNE ALIYOR? ORYANTAL VAR MI? İŞKEMBE ÇORBASI, YA HİNDİ DOLMA?

İÇKİ LİMİTLİ Mİ, SINIRSIZ MI?

Yılbaşı ’na çok kısa bir zaman kaldı. Ankara’da bir sürü restoran ve mekanlar bu özel gün için günlerdir hazırlanıyor.

Yeni yılı nerede karşılayacağım diye telaşa düşenler, günler öncesinden planlar yapanlar veya hala ne yapacağını bilemeyenler için yılbaşı eğlencesiyle ilgili olabildiğince Ankara’daki mekanları görüşünüze, bilginize sunacağız. Artık karar vermek size kalıyor. İşte Ankara`nın birbirinden güzel ve özel mekanlarının yılbaşı programları:

G.O.P GAR LOKANTASI

Gaziosmanpaşa, Filistin Sokak’ta neredeyse 20 yıldır hizmet veren Gar Lokantası’nda geleneksel Türk mutfağı üzerine çalışıyorlar. Izgara çeşitleri, balık da var. Lokantada unutulmaya yüz tutmuş Ankara yemekleri yapıyor ve sunuyorlar.

Hindi siparişini unutmayın

Gar lokantasıYılbaşı için de mekanın hazırlıkları başladı. Geleneksel olarak kestaneli, iç pilavlı özel olarak hazırlanan Hindi dolması siparişleri de alınmaya başlanmış. Siparişi veriyorsun, yılbaşı günü mekana gelip
alıyorsun. Bu arada yine yılbaşına özel onlarca çeşit zeytinyağlı ve diğer mezeler de konuklarına sunuluyor.

G.O.P Gar Lokantası’nda Yılbaşı özel programı da canlı fasıl ve fix menü. Showlarıyla Gar Lokantası bu yıl da değerli misafirlerine ev sahipliği yapıyor.
G.O.P Gar Lokantası`nda gerçekleşecek özel “Yılbaşı Galası” eşsiz yılbaşı menü ile de konuklarının damak tatlarına hitap edecek.

BALIK AĞA

Çankaya’da yaklaşık bir yıldır hizmet veriyor. Sahibi Hakan Yiğit. Genç, dinamik ve girişimci, yeniliğe de açık. Yanında İşletme Müdürü yılların tecrübesi Muzaffer Deveci ve yine yılların ustası Ramazan Ceylan’da var ki mekanda harikalar yaratılıyor.

BalıkağaBalık Ağa’da farkını ortaya koyarak yılbaşı için çok özel ve güzel bir program hazırlamış. Eğlence ve lezzet bir arada. Akşam birbirinden güzel mezeler ve yılbaşının olmazsa olmazı kestaneli, iç pilavlı hindi olacak. Limitsiz yerli içecekler, 12 çeşit meze, ara sıcaklar, karidesi kadayıflı ahtapot, deniz ürünü börek. Balık kokoreç, gece yarısından sonra işkembe çorbası verilecek. Canlı müzik ve yine yılbaşının olmazsa olmazlarından oryantali de katmadan olmaz. Balık Ağa, bu geceye özgü bir kişi için 190 liradan başlayan fiyatlar sunuluyor.

LEMAN KÜLTÜR

Leman Kültür

BALIKÇI RÜZGARI

Gaziosmanpaşa, Filistin Sokak üzerinde hizmet veren “Balıkçı Rüzgarı”nın, ününü duymayan yoktur. Mekanın sahibi Ankara’da çeşitli yerlerde 40 yıl restoran işletmeciliği yapan Enver Apaydın, aynı zamanda diplomalı, sertifikalı Balık Öğretmeni. Üniversitelerin gastronomi bölümlerinde, çeşitli otel ve restoranlarda balık üzerine dersler veriyor.

Balıkçı Rüzgarı’nın da yılbaşı hazırlıkları tamam. Her şey hazır. Harika bir Yılbaşı eğlencesi ve lezzetler için konuklar bekleniyor. Herkes bir şekilde balık pişirir. Ama balığı ustasının elinden yerseniz lezzetini ikiye katlarsınız. İşte Balıkçı Rüzgarı’nda bu keyfi rahatlıkla yaşarsınız. Çok iddialı olmak istemem ama azımsanamayacak kadar ödediğiniz paranın hakkını alacağınızdan da eminim.

ÜSTAD RESTAURANT

Üstad Restaurant, Ankara’da ender bulunan keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bir mekan. İçerisi çok güzel ve hoş döşenmiş, yormuyor. Çalışanları da bir o kadar profesyonel, onlar da sizi yormuyor.

Üstad restaurant, Yılbaşı içinde günler öncesinden hazırlıklarını tamamlamış, dostlarını, konuklarını bekliyor.

üstad“Damağınızı şenlendirin”

Üstad, günlük yaşamın ve düşlerin griliğinden sıyrılıp gül kurusu tadında koca bir nefes alabileceğiniz, zengin barıyla başta Ege ve Akdeniz mutfağı olmak üzere dünya mutfaklarından seçkin örneklerle damağınıza tat verebileceğiniz, özel günlerinizde, romantik bir akşam yemeğinde tercih edebileceğiniz bir butik restoran.

AZADE MEYHANE

Çankaya Yıldız’da bulunan Azade meyhane, 14 Şubat 2014’de açılmış. Azade, iki genç ve azimli çocukluk arkadaşı Ömür Çiftçi ve Eray Yurtoğlu tarafından işletiliyor. Ömür Çiftçi, “ Mekanı 14 Şubat Sevgililer Günü açtık ve aşkımızı buraya koyduk” diyor.

azede-3Azade, sıcak ve samimi ortamı ile sizlere evinizin sıcaklığını sunuyor. Azade, meze çeşitlerinden, ara sıcaklarına kadar enfes lezzetleri yakalayabileceğiniz bir yer. Hesaplı, güzel ve keyifli bir mekan. Azade, ciğer, beyti, zırh kıymadan Adana kebap, patlıcanlı kebap, çoban kavurma gibi lezzetleri, ara sıcak ve meze çeşitleriyle konuklarını ağırlıyor.

Azade’nin yılbaşı programı hayli zengin. Azade, birbirinden değerli sanatçılarla şenlenecek keyifli bir yılbaşı geçirmek için önerilebilecek mekanlar arasında yer alıyor.

TUNALI BALIKÇISI

Ankara`nın güzel ve işlek caddelerinden Tunalı Hilmi`de bulunan balıkçı, yaklaşık 5 yıldır hizmet veriyor.

tunali-balikcisiMekana girdiğinizde sizi güler yüzlü personeli ve hemen girişte sol tarafta yer alan dolaptaki onlarca mezeler, balıklar karşılıyor.

Mekanda bir an Ankara’da olduğunuzu unutup kendinizi Ege kıyılarında bir balıkçıda hissediyorsunuz. Ahşap masa sandalyeleri, dekorasyonu ve renkleriyle güzel ve ferah bir atmosfer sağlamışlar. Müzikler de güzel ve ortamı destekleyici, Rembetiko, Yunan ağırlıklı.

TEKİR BALIK RESTORAN

Çeşme’nin esintisiyle Yılbaşını kutlayın

tekirEvinizin rahatlığında dost ve sıcak bir ortamda Ege havasında bir yılbaşı kutlamak için Tekir iyi bir seçim.

Tekir Restoran’ın sahibi Erzurumlu Hakan Akıncı. Eşiyle birlikte omuz omuza vermişler güzel, şirin ve sevimli bir mekan yaratmışlar.

Çankaya Yıldız semtinde yer alan Tekir Restoran’ın duvarlarında denizden çağrışımlar, tablolar, halat bağlama çeşitleriyle, ahşap sandalye ve beyaz, mavi renkli masa örtüleriyle Ege esintisini yaşatmışlar. Öyle gri, kasvetli, loş ışık filan yok, her yer aydınlık, ferah.

DİĞER RESTAURANT VE BARLARIN YILBAŞI TANITIMLARI ŞÖYLE…