Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, 3-0’lık Ankara Demirspor galibiyetini değerlendirirken, oyundan memnun olduğunu ancak, kulübün ciddi ekonomik krizle ve FİFA borçlarıyla uğraştığı şu sıralarda taraftarın yönetimi hedef alan aleyhteki tezahüratına bir anlam veremediğini, bu duruma üzüldüğünü söyledi.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner,, ” Üstün oynayarak galibiyeti getiren oyuncularımızı tebrik ediyorum. Aslında yenildiğimiz ve berabere kaldığımız maçlarda da üstün olan taraf bizdik ama talihsizlikler peşimizi bırakmamıştı. Rakiplerimizin de puan kaybetmesiyle potaya bu hafta yeniden girdik, bu avantajımızla haftaya Kocaeli’ye gideceğiz. Oradan galibiyetle dönersek önümüz iyice açılacak. “ dedi.
Taraftarın takıma destek olmasını isteyen Yiğiner, “Oyuncularımızı desteklememiz lazım. Ankaragücü bir yere gelecekse, teknik heyetiyle, futbolcusuyla, taraftarlarıyla, camiasıyla bir bütün olarak ilerlemesi gerekir. Mutluluklar hep birlikte paylaşılınca güzel olur, bir olursak başarı gelir. Başka türlü başarının gelmesi mümkün değil. Taraftarlarımız bu süreçte biraz daha sağduyulu olsunlar, birlik olunca hepimiz için iyi olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. 90+1. dakikada gol atıldığı anda bile olumsuz tezahüratlar yapılıyor. Bu takımın direncini düşürüyor ve aşırı üzüyor. Bu tip durumda oyuncuların konsantrasyonları bir anda düşer, o gün de taraftarlarımızın takım aleyhinde yaptığı tezahüratların ardından gol yedik ve sahadan beraberlikle ayrılmak zorunda kaldık. Bunlar hoş değil. Ciddi ekonomik krizle boğuşuyoruz. Her gün FIFA borçlarıyla uğraşıyoruz. Bizimle ilgisi olmayan borçları bile biz ödüyoruz. Bununla mücadele ederken camianın da takımının arkasında olmasını isteriz. Her şeyin güzel olması için mücadele ediyoruz. “ diye konuştu.
“YÖNETİM İSTİFA !” TEZAHURATINA  ANLAM VEREMİYOR
Başkan Yiğiner, “Hiç kimse Ankaragücü’nü siyasi arena olarak kullanmasın. Bu kulüpte herkes gelip geçicidir. Bizler okyanusta bir damlayız. Bizim yıllar boyu yöneticilik yapalım diye iddiamız da yok. Bizler sadece şehrimize olan sorumluluğumuzu yerine getirelim diye uğraşıyoruz. Biz, Ankaragücü’nü iyi yerlere getireceğimize inanıyoruz, bundan dönüşümüz yok. Bugün 3-0 galibiyetle maçı kazanmamıza rağmen tribünlerden ‘Yönetim İstifa’sesleri geldi. Buna gerçekten anlam veremiyorum. Bizim daha önce yaptığımız açıklamada, yönetime talip çıkarsa Mayıs ayında kongre yapmaya hazır olduğumuzu söylemiştik. Bu sözümüzün yine arkasındayız. O açıklamanın ardından Nisan ayına geldik, talip çıkmadı. İlerleyen aylarda da çıkacağını düşünmüyorum. Bu kulüpten herkes almak için geliyor, kimse vermek için gelmiyor. İnanın ki yönetime aday olan birisi çıkarsa basın toplantısı yaparak bıraktığımızı açıklarız ama aday yokken ve böylesine bir mücadelenin olduğu yerde bu tezahuratların anlamı nedir, bilmiyorum.“