Yenimahalle Belediyesi’nin pırıl pırıl bir Yenimahalle için başlattığı temizlik devrimi devam ediyor. Yeraltı çöp konteyner uygulamasını hayata geçirerek Türkiye’de bir ilke imza atan belediye, şimdi de yerüstü çöp konteynerlerini yeniliyor.
Hem estetik hem dayanıklı
Daha sağlıklı, estetik, dayanıklı ve hijyenik olan yeni yer üstü çöp konteynerleri ilçenin farklı noktalarındaki yerini almaya başladı.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Başkan Yardımcısı Hüseyin Boran’la birlikte yeni çöp konteynerleri hakkında bilgiler alarak “Yeraltı çöp konteyneri çalışmalarımızla diğer belediyelere örnek olduk ve ilçemizi etrafa saçılan çöplerden ve görüntü kirliliğinden kurtardık. Şimdi  de yerüstü çöp konteynerlerimizi yeniliyoruz. Gerek görüntüsü gerekse de özellikleriyle oldukça kullanışlı olan bu konteynerler, yakında tüm bölgelerimizdeki yerini alacak. Yenimahalle, Ankara’nın en temiz ilçelerinden biri olmaya devam edecek” dedi. İlk etapta Yenibatı, Uğur Mumcu, İlkyerleşim Mahallelerine konulacak konteynerler, çöplerden akan suları ve kötü kokuları dışarıya sızdırmayacak. Estetik görüntüsüyle de dikkat çeken konteynerler, belediye ekiplerince düzenli olarak temizlenip dezenfekte edilecek.