Yenimahalle Belediyesi’nin devasa yatırımları ve yaptığı hizmetlerle Ankara’nın gözde yerleşim yerlerinden biri haline gelen Yenimahalle ilçesi, sanayi ve ticaretin de kalbinin attığı yer oldu. Her gün yeni bir iş kapısının açıldığı ilçede, toplam 450 milyon liraya mal olan ve en az 2 bin kişiye iş ve aş kapısı olacak olan Podium Alışveriş, İş ve Yaşam Merkezi hizmete girdi. 

Dev yatırımın açılışına katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, AVM’nin ilçeye değer katacak bir yatırım olduğuna dikkat çekerek “İster bir berber dükkanı olsun, isterse bir fabrika Yenimahalle bölgesinde hizmete giren her iş ve aş kapısını destekliyor, yatırımcıların yanında oluyorum” dedi.
71 bin metrekare alana sahip Podium AVM, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AKP Milletvekili Mahmut Sami Mallı, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu’nun katıldığı bir törenle hizmete girdi.
Yenimahalle’ye değer katacak
Yenimahalle’nin gün geçtikçe daha da gelişip, büyüdüğüne vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yenimahalle bölgesine değer katacak bir yatırımı hizmete açmaktan onur duyuyorum. Açılan her yeni iş yerinin aynı zamanda bir aş kapısı olduğunu biliyorum” dedi.
Kendisinin de ticaretten gelen bir yerel yönetici olduğunu hatırlatan Yaşar, “Ticaretle uğraşmanın bütün sıkıntılarını biliyorum ama ülkemizi siz iş adamları büyüteceksiniz. Türkiye üreterek ayakta kalacaktır. Ne kadar çok üretirsek, ne kadar sermayeyi tabana yayarsak, milli gelir dağılımını düzeltirsek Türkiye’deki sorunları da o kadar hızlı çözüme kavuşturacağımıza yürekten inanıyorum. Onun için girişimcilerin yanındayım. Yenimahalle bölgesinde hizmete giren ister bir berber dükkanı olsun, isterse de bir fabrika her iş ve aş kapısını destekliyorum” dedi.