Ağaç yaş iken eğilir düşüncesi ile yola çıkan Kızıl Ay, Yenimahalle Belediyesi’nin tüm kreşlerinde eğitim gören miniklere can sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi verdi.

Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşe Berdan Çağlar’dan eğitim alan çocuklar, uzmanın mizahi anlatım sunumuyla hem eğlendi hem öğrendi.
Miniklerden anne ve babalara uyarı gelecek
Miniklere sorular sorarak emniyet kemeri takıp takmadıklarını da öğrenen Çağlar, can güvenliği sağlayan emniyet kemerinin ne kadar önemli olduğunu örneklerle çocuklara anlattı.
Emniyet kemeri takmayan ebeveynlerinde uyarılması gerektiğine vurgu yapan uzman, çocuklara “Anne ve babanız arabaya bindiklerinde emniyet kemeri takmıyorlarsa onları uyarın. Size anlattıklarımı hatırlayın ve onlara kemer takmamanın ne kadar tehlikeli olduğunu anlatın” dedi.
Baret takıp ikaz yeleği giydiler
Tehlikeli durumlarda yapılması gereken ve yapılmaması gereken davranışları anlatılanlar sayesinde daha da iyi kavrayan minikler, baret ve ikaz yeleğinin de ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını uygulamalı bir şekilde öğrendiler.
Eğitim sonunda miniklere eğitim sertifikası da verilirken, uzmana teşekkür eden çocuklar hatıra fotoğrafı da çekildiler.