Yenimahalle’de bir Kurban Bayramı daha Yenimahalle Belediyesi ekiplerinin özverili çalışmaları ile güven ve huzur içinde sona erdi. Başkentin en büyük ve en modern tesislerinden Yakacık Kurban Satış ve Kesim alanında bayramın ardından hummalı bir çalışma başladı.

Tüm birimler görev başında

Bayram süresince kurulan 232 çadırda toplam 6 bin 500 büyük baş ve 10 bin küçükbaş hayvana ev sahipliği yapan Yakacık’ta Yenimahalle Belediyesi tam kadro görev yapıyor.
Çadırların tamamının söküldüğü alanda; Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gerek alt yapı gerek üst yapı çalışmalarını sürdürürken dezenfekte için de kireçleme yapılıyor.

En güzel bayramlar Yenimahalle’de yaşanıyor

Yenimahallelilerin huzur ve güven içinde bayramlarını geçirmeleri için hem bayram öncesinde hem de bayram sonrasında belediye birimlerinin aralıksız çalıştığını anlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “En güzel bayramlar Yenimahalle’de yaşanıyor. Bayram süresince en ufak bir aksama yaşamadık. Bir bayramı daha geride bıraktık. Görev süremiz içerisinde üzerimize düşen her şeyi fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz” dedi.