Yenimahalle Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını Karadenizli sanatçılar, Resul Dindar, Niyazi Koyuncu, Selçuk Balcı, Tanju Topal ve Yusuf Aydın’ın konserleriyle taçlandırdı. Batıkent Meydan’da gerçekleşen konsere ellerinde Türk bayraklarıyla katılan binlerce genç, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı. Dev Karadeniz Konserine ev sahibi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediye Başkanvekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Yaşar Neslihaoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“KEMENÇE VE TULUM SESİ İLE HORONA DURDULAR”
Ankara’da yaşayan Karadenizlileri adeta memleketine götüren konserde binlerce vatandaş kemençe ve tulum sesi ile horona durdu. Konsere hareketli şarkılarla başlayan sanatçılar, zaman zaman da slow parçalarla duygulandırdı. Sanatçıların şarkıları kadar birbirleriyle olan diyalogları da hayranlarını eğlendirmeye yetti. Telefon flaşlarıyla ve çakmaklarla şarkılara eşlik eden gençler ise renkli anlara sahne oldu.
“SİZLER SEVGİYLE
YETİŞECEKSİNİZ”
İlk olarak sahneye çıkan Dindar’a çiçeğini Koç takdim etti. Koç, “Birileri milli bayramlarımızı unutturmak istiyor. Onlar unutturmak isterse de sizler unutturmayacaksınız. Birileri kindar bir nesil yetiştirmek istiyor. Sizler sevgiyle yetişeceksiniz. Kardeşlik duygularıyla yaşayacaksınız. Millet olarak eşit yurttaşlar olarak bu bayrağın altında nice 19 Mayıs’ları hep birlikte kutlayacağız” dedi.