Yenimahalle Belediyesi sıcak yaz günlerine hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda filosuna kattığı 28 yeni temizlik aracı ile gücüne güç katan temizlik filosu vektörler için de harekete geçti.

Yeni alınan 8 ilaçlama aracı ve makine Yenimahalle’nin tüm sokakları ve caddelerinde yaz kâbus olmasın diye göreve başladı.
Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras ile birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğünü ziyaret ederek araçları yakından inceleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Geçen yıl ve bu yıl aldığımız yeni araçlarımızla yurttaşlarımıza rahat bir yaz vadediyoruz. Araçlarımız Yenimahallemize hayırlı olsun” dedi. Yenimahalle’nin Ankara’nın hatta Türkiye’nin en temiz ilçelerinden birisi olduğunu da hatırlatan Yaşar, “İlçemizde temizlikte devrim yarattık. Yer altı çöp konteynerleri birçok il ve ilçe belediyesine örnek olurken, güçlü araç filomuzla tüm sokaklarımız pırıl pırıl. Tüm vatandaşlarımızdan da bu konuda hassasiyet göstermelerini istiyorum” diye konuştu.
Dört dörtlük hizmet
İlaçlama faaliyeti kapsamında; Türkiye Halk Sağlığı Kurumundan eğitim almış, sertifikalı 9 personel tarafından Dünya Sağlık Örgütüne uygun, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile Kasım ayı sonuna kadar sinek, fare, hamamböceği ve türlü haşerelere karşı ilçe merkezinin yanı sıra mesire yerleri, pazar yerleri, tüm çöp konteynerleri, okullar ve camilerde ilaçlama devam edecek. Halk sağlığını tehdit eden uçan haşerelere yönelik ULV, yerde yaygın olarak bulunan diğer haşerelere yönelik de atomizerli alan ilaçlaması yapılıyor.
Vatandaşlardan gelen talepler de karşılanıyor
Ayrıca, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’ndan Biyosidan ürün uygulama izni olan Başkentteki iki belediyeden biri olan Yenimahalle Belediyesi, binaların bodrum katları, sığınakları ve ortak kullanım alanları da ücretsiz olarak ilaçlayacak. İlaçlama talep eden vatandaşlar, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü arayarak bilgi ve randevu alabilecekler.