Yenimahalle’nin tüm okullarını 2015- 2016 eğitim öğretim yılına bomba gibi hazırlayan Yenimahalle Belediyesi’nin eğitime desteği takdir görüyor. Batıkent Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Yusuf Buzlu, Okul Müdürü Yücel Kaya, öğretmenler ve veliler Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret ederek, okullara yapılan destek için teşekkür etti.
Yenimahalle Belediyesi, eğitim yarışında fark atmak için okullara desteğini her yıl artırıyor. Okullarda yapılan fiziki iyileştirmeler akademik başarıyı da beraberinde getiriyor.
Yenimahalle’nin çocukları her zaman ayrıcalıklı
İlçe genelinde okulların fiziki koşullarının kolejler seviyesine ulaşması için var gücüyle çalışan Başkan Yaşar, “6 yıldır Yenimahalle’de dur durak bilmeden çalışıyoruz. Her şeyin başı eğitim. Bu nedenle önceliğimiz her zaman çocuklarımıza yapılan yatırımlar oldu. Açtığımız kreşlerle okul öncesi eğitime, yaptığımız okul tadilatlarıyla tüm öğrencilerimize, spor salonları, yüzme havuzları, kültür ve gençlik merkezlerimizle gençlerimize en güzel imkanları sunmaya çalıştık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile de işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Yenimahalle’nin çocukları her zaman ayrıcalıklı olmaya devam edecektir” dedi.
Belediyenin destekleriyle akademik olarak da çok başarılı bir okul olduklarını ifade eden Batıkent Ortaokulu Müdürü Yücel Kaya “Yenimahalle’de görev yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İlçemizdeki işbirliği ve sizin her zaman üzerimizde olan eliniz, bizlere güç veriyor. Tüm öğrencilerim ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.