Yenimahalle Belediyesi,  2007 yılından bu yana sürdürdüğü  “Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi” ile öğrencilere çevre bilinci kazandırmaya devam ediyor.

BİRSEN DÜZEN – Bu kapsamda Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) ile birlikte bu kez de TÜZYEKSAV (Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Okulu) ve Orhangazi İlköğretim Okulu’na giden yetkililer, bir haftada 500 öğrenciye çevre eğitimi verdi.
Daha temiz ve daha yaşanabilir bir dünya için
Sunumlarda öğrencilere TÜKÇEV Kurumsal İletişim Sorumlusu G. Funda Ulutürk tarafından geri dönüşümün önemi, geri dönüşüm kutularının nasıl kullanılacağı, kutulara atılmaması gereken atıklar, bu atıkların geri dönüşümden sonra hangi ürünlere dönüştüğü, ambalaj atıkları, ambalaj çeşitleri, atık pillerin ve bitkisel atık yağların toplanma süreci ve çevreye zararları anlatılırken, tasarruf bilinci ve tüketim anlayışından da öğrencilere bahsedildi.
Öğrencilere çevre dostu hediyeler verildi
Eğitimde Yenimahalle Belediyesi’nin ve TÜKÇEV’in hedefinin daha temiz ve daha yaşanabilir bir dünya için geleceğin yetişkinleri olan bugünün çocuklarına çevre bilinci oluşturmak olduğunu da söyleyen konuşmacı, aynı zamanda çevre bilincinin temelinde tasarruflu kullanımın önemini de vurgulandı.
Sunum sonunda gelen sorular cevaplanarak öğrencilere boyama kitabı, kalemi ve tohumlu kartlar da hediye edildi.