İlçenin dört bir yanını yeşil alanlarla donatan Yenimahalle Belediyesi’nde yeşil atağı devam ediyor. Belediye tarafından vatandaşa kazandırılan 369 park, her mevsim Yenimahallelilierin kaçış adresi olurken, park bahçeler müdürlüğü ekipleri, 12 yeni park için düğmeye bastı.
Yenimahalle Belediyesi Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre yaz mevsimin gelmesiyle birlikte Yenimahalle Belediyesi parkları, 7’den 70’e her yaş grubundan vatandaşın nefes alma mekanı oldu. Kış aylarında muhteşem manzarasıyla, yazın ise yeşiliyle büyüleyen parklar, bu günlerde dolup taşıyor. En koyu sohbetlerin yapıldığı, yeni dostlukların kurulduğu parklardan şen çocuk kahkahaları yükseliyor.
İftar sonrası akşam sefası
Yaz sıcakları nedeniyle gündüz evlerine kapanan vatandaşlar, akşamları Yenimahalle Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı parklara akın ediyor. İftar sonrası parklarda çay içip sohbet eden aileler, açık havanın tadını çıkarıyor.
Açık hava spor merkezi parklar
Hem büyüklerin hem de çocukların keyifli vakit geçirebilmelerine olanak sağlayacak bütün unsurların bulunduğu parklar ayrıca, koşu yolları, fitness ve egzersiz alanlarıyla spor merkezlerini aratmıyor. -Sağlıklı kalmak isteyen her yaştan Yenimahalleli, özellikle sabah saatlerinde parklarda spor yaparak zinde kalıyor.
91 bin metrekare yeni yeşil alan
İlçe genelinde 369 parkla vatandaşlara hizmet veren Yenimahalle Belediyesi, toplam 91 bin 119 metrekare büyüklüğe sahip 12 yeni parkı da vatandaşlara kazandırmaya hazırlanıyor.