Yenimahalle Belediyesi, Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının toplandığı noktaya yönelik hain saldırıda hayatını kaybedenlerin kırk mevlidini okuttu. Patlamada hayatını kaybedenler arasında 6 şehidin ikamet ettiği Susuz Mahallesi’nde okutulan mevlitte duaların ardından yemek yendi.

Şehit yemeğine şehit aileleri ve vatandaşların yanı sıra, Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Saniye Barut, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, CHP gençlik kolları ve ilçe teşkilatları da katıldı.
“Beraberliğimizi kimse bozamaz”
Türkiye’nin içerisinde bulunduğu sıkıntılı sürecin bir an önce son bulması gerektiğini belirten Yaşar, “Bu anlamlı günde tüm dualarımız şehitlerimiz için. Bu acılar artık son bulsun. Analarımız ağlamasın. Terör bir insanlık suçudur ve teröre karşı dimdik durmak bu ülkeyi seven tüm yurtseverlerin asli görevidir. Kardeşçe yaşadığımız ülkemizde beraberliğimizi kimse bozamaz, buna izin vermeyiz” dedi.
Tüm şehitler için dua edildi
İlk olarak Selvi Kılıçdaroğlu ile Susuz Mahallesi’nde verilen 40 yemeğine katılan Başkan Yaşar, daha sonra Anadolu Mahalle’sinde çatışmada hayatını kaybeden şehit için verilen 7 yemeğine katıldı.