Yaz sıcaklarının bastırmasıyla sıcaktan bunalan vatandaşlar, kendilerini Yenimahalle’nin parklarına atarak keyifli vakit geçiriyor.Dolup taşan Yenimahalle Belediyesi’nin parkları özenle dizayn edilmiş mimarisiyle vatandaşı memnun ederken, çardaklarda ve banklarda oturarak dostlarıyla bir araya gelen Yenimahalleliler, hem sohbet ediyor hem serinliyor.
Yenimahalle’ye renk kattı
İlçenin dört bir yanını yeşil alanlarla donatan Yenimahalle Belediyesi’ne teşekkürlerini sunan vatandaşlar, “Parklarımız çok temiz, her tarafının yeşillendirilmesi yorgunluğumuzu, stresimizi alıyor. Bu yüzden parklarda dinlenme imkanı buluyoruz. Yenimahalle’ye renk kattığı için yapmış olduğu hizmetlerden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
“Bu sene 20 park
daha geliyor”
Parkları hem yetişkinlerin hem de çocukların yararlanabileceği şekilde donattıklarını belirten Başkan Yaşar, 2015 yılı içinde 20 parkı daha Yenimahallelilere kazandıracaklarını söyledi. Yaşar, “Parklarımızda vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirebilmelerine olanak sağlayacak tüm unsurlar bulunuyor. Koşu yollarından, fitness ve egzersiz aletlerine kadar her şey bir spor merkezi düzeyinde. Sağlıklı kalmak isteyen her yaştan Yenimahalleli, özellikle sabah saatlerinde parklarda spor yaparak zinde kalıyor.