Yenimahalle, ligde çıktığı 3 karşılaşmadan da galip ayrılarak, puanını 6’ya çıkardı ve zirveye ortak oldu.

Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde 3. hafta Yenimahalle ve Zağnos arasındaki karşılaşma ile son buldu. Evinde ağırladığı rakibini Trabzon’a eli boş gönderen Yenimahalle, ligde çıktığı 3 karşılaşmadan da galip ayrılarak, puanını 6’ya çıkardı ve zirveye ortak oldu.
Tecrübe galibiyeti getirdi
Çankaya THF Spor Salonu’nda oynanan karşılamayı, Özgür Benli ve Savaş Yüksek hakem ikilisi yönetti. Mücadeleye, Anna, Olga, Marina, Anita, Yeliz, Esra, Lenche yedilisiyle çıkan Yenimahalle Belediyespor, zorlansa da kazanmasını bildi. Karşılaşmanın henüz başında Olga’nın sakatlanıp yerine Dina’ya bırakması Yenimahalle’nin oyun planını değiştirirken Zağnos bu durumdan iyi faydalandı, güçlü rakibi karşısında başa baş bir oyun sergiledi. İki tarafın da agresif savunma yaptığı mücadelede takımlar sonuca gitmekte zorlanırken, karşılaşmayı takip eden seyirciler kısır bir ilk yarıya şahit oldu. Rakiplerin birbirine oyun olarak üstünlük sağlayamadığı ilk yarıda Yenimahalle Belediyespor soyunma odasına 11-10 önde girdi.
İkinci devrenin başlama düdüğüyle beraber Zağnos rüzgarı arkasına aldı ve peş peşe bulduğu gollerle, önce beraberliği ardından üstünlüğü ele geçirdi. Yaşadığı şoku atlatan Mavi Beyazlılar takımın tecrübeli elleri Yeliz ve Esra’nın oyuna ağırlığını koymasıyla 41. dakikada tekrar öne geçmeyi başardı. Bu dakikadan sonra karşılıklı gollerle geçen maçın son bölümüne tecrübesiyle önde giren Yenimahalle, kendisini zorlayan rakibine teslim olmadı ve mücadeleyi 25-23 kazandı. Karşılaşmaya attığı kritik gollerle Olga damga vururken rakip ağlara 7 gol bıraktı. Olga’yı, kaptan Yeliz 6 gol, Anita ise 5 golle takip etti.
En büyük favori Yenimahalle Belediyespor
Yenimahalle Belediyesi Antrenörü Serdar Eler, Zağnos’a karşı alınan galibiyetin önemli olduğunun altını çizerek, hücumda yaşanan sıkıntılar nedeniyle farkın az olduğunu belirtti. Eler, “Zağnos, bu sezon yaptığı flaş transferlerle şampiyonluk yolundaki en büyük rakiplerimizden biri haline geldi. Zor bir maç olacağını biliyorduk” dedi. Yeliz’in sakatlığının kendilerini zorladığını ifade eden Eler, “Yeliz Özel’in bir sakatlığı vardı. Olga da maçın hemen başında ayağından sakatlanınca hücumda aksaklıklar yaşadık. Bu sürede de skor üretemedik. Yeliz’in mevkisinde oynayan Dina tam hazır değil. Aslında bu maçta Yeliz’in oynamaması lazımdı ancak ‘Kendimi denemek istiyorum’ deyince oynattık” diye konuştu. Maç boyunca iyi savunma yaptıklarına değinen Eler, “Hücumda yaşanan sıkıntıyı iyi savunmamızla düzelttiğimize inanıyorum. Kalecimiz yavaş yavaş takıma ısınmaya başladı. Yaptığı kurtarışlarla oyuna katkıda bulundu. Zağnos bir ara 3 gol öne geçti. Hemen peşinden 3 gol biz öne geçtik. Bir anda 6 gollük bir performans bizim takımımızın kalitesini gösteriyor. Takımın iskeletini korumamız ve yeni gelenlerin kalitesiyle maçı kazandık” dedi.