Yenimahalle Belediyesi’nin geçtiğimiz ay hayata geçirdiği “Merhaba Bebek” projesi, kısa sürede ilçe halkından büyük ilgi gördü.

Yenimahalle sınırları içerisinde yaşayan ve yeni doğum yapmış ya da yapacak anne adaylarının bebeklerine belediye tarafından çeşitli hediyelerin verildiği projeden, bir buçuk ayda 550 kişi yararlandı.
Doğum ve doğumdan sonraki süreçte ailelerin üzerindeki maddi yükü bir nebze de olsa hafifletmek için harekete geçen Yenimahalle Belediyesi, dünyaya gözlerini açan bebeklere hastane çıkış seti, annelerine de anne çantası armağan ediyor.
Maddi durumu iyi olsun, olmasın Yenimahalle sınırlarında yaşayan bütün vatandaşların yararlanabileceği projeden, Eylül’de 352, Ekim ayında ise 198 olmak üzere toplam 550 kişi yararlandı.
Hediyeler eve teslim
Merhaba Bebek projesinde görev alan 6 kişilik ekip, başvuru tarihlerine göre her gün anne ve bebekleri evlerinde ziyaret ederek, hediyelerini teslim ediyor. 0-3 ay arasındaki bütün bebeklere verilen hediyelerin teslimi sırasında vatandaşlardan ikametgah belgesi ve doğum belgesi isteniyor.
Vatandaşlar, 444 93 64’ü arayarak bebeklerinin doğum tarihini ve cinsiyetini belirtmeleri suretiyle projeden yararlanabiliyor.