Yenimahalle Belediyesi yeni sezon için tiyatro perdelerini “Hak Dostum Hak” adlı tiyatro oyunu ile açtı.
İstanbul Meydan Sahnesi’ni 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda ağırlayan Yenimahalle Belediyesi, Eray Yasin Işık’ın yazıp, Burak Altay’ın yönettiği müzikli güldürü ile tiyatroseverlere merhaba dedi.
Türkiye’de yaşanan darbelerin Türk Tiyatrosu üzerindeki etkisi ve izleyicinin farklılaşan eğlence anlayışını, geleneksel bir üslupla anlatan oyunda Hacı Ali Konuk, Hakan Bulut, Yasemin Biber, Eray Yasin Işık ve Faruk Sofuoğlu muhteşem performansları ile bol bol alkış aldı.

Darbeler, yangınlar, çeşitli saldırılar gören bir tiyatro binasının, her şeye rağmen ayakta kalabilme hikâyesini traji komik bir dille anlatan oyunda, “Teröre inat biz bu salonları doldurmak zorundayız” mesajı verildi.
Beraber eğlenemeyenler birlikte bir gelecek kuramazlar
Salonu dolduran izleyicilerin ayakta alkışladığı oyunun sonunda, 80’ler dizisinde mahallenin kasabı ve İstanbul Meydan Sahnesi Sanat Yönetmeni Faruk Sofuoğlu oyuncularıyla birlikte seyircileri selamlayarak sanata ve sanatçılara her zaman kapılarını açan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür etti.
Teröre inat biz bu salonları doldurmak zorundayız diye konuşan Sofuoğlu “Genelde hep zarar gören tiyatrocular oluyor. Bomba patlar, maç olur, darbe olur tiyatrolar iptal olur. Bu yüzden teröre inat bu zor günlerde birbirimize dayanmak zorundayız. Beraber eğlenemeyenler birlikte bir gelecek kuramazlar” dedi.