Haber ve Fotoğraf: Kemal ÇELİKER

Her yıl yapılan okullararası maçlarda, başarı üstüne başarı elde eden Y.mahalle Atatürk Ortaokulu, bir galibiyete daha imzasını attı

Elinde ki yetenekli sporcuları, yetiştirerek Ankara Spor Kulüplerini, peşinden koşturan Mavi-Beyazlı ekip, yaptıkları mücadele ile rakiplerine aman vermiyor. 20×2 devre Lig usulü oynanan maçta, K. Ören Atatürk Ortaokulunu 5-1 yenmesiyle bir ilke daha imzasını attı. Maça çok hızlı başlayarak 16. dakikada Süleyman’ın attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde bitirdi. Yenimahalle ekibi ikinci yarıya fırtına gibi başlayarak 25. dakikada Umur, 30-34 ve 38. dakikalarda günün başarılı adlarından Süleyman’ın attığı gollerle rakibini 5-1yenerek farklı bir galibiyet elde etti.

Takımının oyunundan memnun olduğunu söyleyen çalıştırıcı Zekeriya Ayan, şunları söyledi: “Okulumuz Ankara’da okul-kulüp işbirliğini en iyi yapan okullardan birisidir.
Tüm branşlarda Türk sporuna kaynaklık yapmaktadır. Futbol takımımızda oynayan tüm oyuncular, Ana Sınıfından beri okulumuz öğrencileridir. Futbol bazında yetenekli sporculara sahip olduğunu dile getiren Ayan, sözlerini şöyle tamamladı. Futbola okulumuzda başlayan sporcularımız zıpkın gibi, onlarla gurur duyuyorum”, dedi.

FACEBOOK YORUMLARI