Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde, Yenimahalle Belediyespor şampiyonluğa koşuyor. Sezona ambargo koyan mavi beyazlı ekip, Süper Kupa ve Spor Toto Türkiye Kupası sahibi etiketiyle çıktığı play-off serisinde, evinde Muratpaşa’yı mağlup ederek durumu 2-1’e getirdi.

Sezon boyunca Muratpaşa Belediyespor’un adeta kabusu olan Yenimahalle Belediyespor, Antalya’da oynanacak olan 4. Maçta şampiyonluk kupasını kaldırarak, rakibine en büyük darbeyi indirmeyi planlıyor.
Başkent temsilcisinin adeta kalesi haline gelen, THF Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Murat Çelik, Cengiz Ömer hakem ikilisi yönetti. Karşılaşmaya Tatalovic, Esra, Chumak, Duygu, Marina, Yeliz ve Lenche ile çıkan Yenimahalle Belediyespor, oyuna istediği gibi başlayamadı. İlk 10 dakikada üstün bir oyun sergileyen Muratpaşa’ya karşı ayak uydurmakta zorlanan Başkent temsilcisi, üzerindeki ölü toprağını 15. Dakikada attı ve skorda eşitliği yakaladı. Kaleyi Merve Toker’in devralmasından sonra adeta şahlanan ve direncini arttıran Başkent temsilcisi, kaptanı Yeliz’in dümene geçmesiyle de beraber Muratpaşayı sahadan sildi. İlk yarının son 15 dakikası boyunca farkı açan başkent temsilcisi soyunma odasına 19-14 üstünlükle gitti.