Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılmayı bekleyen Bülent Ecevit Havuzu ve Spor Kompleksi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda hizmete açılacak. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hizmete açılacak olan tesis 5 bin metrekare alanı kapsıyor. Kompleksin içerisinde yüzme havuzu, eğitim havuzu, sauna, güneşlenme terası ve fitness salonu yer alacak tesis, bölgeye ayrı bir güzellik katacak. Bülent Ecevit Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi’nde en koyu sohbetlere ev sahipliği yapacak bir kafeterya ve vitamin bar da bulunacak. Yenimahalle Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve Cumhuriyet Halk Partisi Onursal Genel Başkanlarından Karaoğlan lakaplı Bülent Ecevit’in adının verildiği tesis, Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla saat 14.00’da hizmete açılacak.
Gün boyu devam edecek olan programlar, Batıkent Meydan AVM önünde saat 20.00’ da Selçuk Balcı, Niyazi Koyuncu ve Resul Dindar’ın vereceği 19 Mayıs konseri ile son bulacak.
“MİLLİ BAYRAMLARIMIZI UNUTMAYACAK, UNUTTURMAYACAĞIZ”
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Ülkemizin dönüm noktaları, bayramları olan 19 Mayıs’ı, 29 Ekim’i, 23 Nisan’ı, 30 Ağustos’u unutmak, unutturmak, onları görmezden gelmek, onları küçük bir mesele saymak isteyenler olabilir. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl kurtarıldığını da nasıl kurulduğunu da biliyoruz. Emeği geçenleri biliyoruz. Bugün bu ülkeyi kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere demokratik laik cumhuriyete sahip çıkacağız. 19 Mayıs etkinliklerimizi de Yenimahalle’ye yakışır bir şekilde gerçekleştireceğiz. Milli bayramlarımızı unutmayacak, unutturmayacağız. İlçemizde gün boyu devam edecek olan ücretsiz konser ve etkinliklerimize Yenimahalleli hemşerilerimizi bekliyoruz ” dedi.