Ankara Amatör kümesinin unutulmazlarından Yeni Yolspor genç takımı, grup “Final” maçında İncirlispor’u 3-1 mağlup etti. Maçın gollerini dk. 27 Mert, dk. 37 ve 70’de Selim’den gelirken, İncirlispor’un tek golü de Ahmet Seyid’ten geldi

1 U 19 5 grupta şampiyonluğu yakalama arzusuyla Lige hızlı başlama yapan Y.Yolspor, karşı karşıya geldiği İncirlispor’u 3-1 yenerek şampiyonluğun yolunu açtı.

Son 3 yıldır, yönetim sıkıntısıyla karşı karşıya kalan ve “yeni yönetimiyle Lige iyi başlayan Yeniyolspor, 27 dk. Mert, dk. 37’de Selim’in attıkları gollerle karşılaşmanın birinci bölümünü 2-0 üstünlükle tamamladı.

İkinci yarıya kadroda değişiklik yapmadan başlayan ve 70. dakikada da Selim’in attığı şık golle farkı üçe çıkaran Y.Yolspor, 3-0 öne geçerek 90’ncı dakikada da İncirlispor adına Ahmet Seyid’in attığı golle karşılaşmayı 3-1 kazanarak yönetimi ve taraftarlarını sevindirdi. Müsabaka 19 Mayıs 1 no’lu sentetik çim sahada oynadı.

Maça istekli başlayan ve günün başarılı isimlerinden Mert, (1), Selim (2), gollerle İncirlispor’u 3-1 galibiyetle yenerek sahadan ayrılan taraf Yeni Yolspor oldu. Yeni Yolspor sahada şu şekilde sıralandı: Ahmet, Rahmi Doğukan, İsmail Umut, Kadir Berk, Salih Birkan, Ayberk, Demirhan, Celal, Enes, Mert ve Bilal Antrenör: Burhan Asal