Ocak ayında magazin ve sanat dünyasının en çok konuşulan ünlüleri belli oldu. Medya Takip Merkezi (MTM) ile Magazin Gazetecileri Derneği tarafından hazırlanan rapora göre, Beyaz Show’da art arda yaşanan gelişmeler medya listelerinde ilk sırada yerini alırken, Surviver 2016 için geri sayıma geçen Acun Ilıcalı, ünlüler takımını için yaptığı bomba teklifin yankıları ile çok konuşuldu.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz ise bu kez yönetmenliği ile değil “İftiharlık Gazoz” filminde oynadığı rolle ön plandaydı. İşte araştırmanın detayları…
Medya Takip Merkezi’nin (MTM) hazırladığı rapora göre, 6 bin 586 haberle Ocak ayının zirve ismi ünlü showmen Beyazıt Öztürk oldu. Öztürk’ün sunduğu Beyaz Show’a telefonla bağlanıp kendini öğretmen olarak tanıtan kişinin gündemle ilgili yorumları, basında olduğu kadar sosyal medyada da çeşitli tartışmaları beraberinde getirdi. Televizyon dünyasının başarılı ismi Acun Ilıcalı, 6 bin 218 haberle listenin ikinci zirve ismi oldu. Ilıcalı’nın ses getiren projeleri arasında olan Surviver 2016’nın ünlüler kadrosu tek tek açıklanırken, yarışmanın yayın tarihi de belli oldu. 7 Şubat’ta iddialı kadrosuyla başlayacak olan Surviver’ın son transfer ismi Trabzonspor’un efsane oyuncusu İbrahim Yattara oldu. Yattara’nın kadroya katılmasının ardından bir bomba teklifle daha giden Ilıcalı, “Jübile” teklifinin gelirlerini eğitime yapacağını açıkladı. Listenin ücüncü sırasında 5 bin 34 haberle ünlü komedyen Cem Yılmaz yer aldı. Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği, başrollerini Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın oynadığı “İftarlık Gazoz” filminin galası yapıldı.
Dram-komedi ağırlıklı olan filmde Cem Yılmaz’ın gösterdiği performans galaya katılan ünlü isimlerden tam not alırken; Yılmaz, gala sonrası yaptığı esprilerle etrafındakileri kahkaya boğdu.
Listenin dördüncü sırasında 3 bin 829 haberle ünlü şarkıcı Murat Boz yer aldı. O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyesi olan Murat Boz, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarında hakkında yapılan propagandalara karşı hukuksal süreci başlattığını açıkladı. Sevenlerinin hakkında yapılan kara propagandaya inanmamalarını ve itibar etmemelerini de sözlerine ekledi.
Listenin beşinci sırasında 3 bin 708 haberle yer alan Tarkan, evlilik için hazırlıklara başladı. Sevgilisi Pınar Dilek’i geçtiğimiz ay istemeye giden Tarkan, basında doğabilecek asılsız haberlere karşı birtakım önlemler aldığı detaylar arasındaydı.
MTM’nin aynı araştırmasına göre, listenin altıncı sırasında 3 bin 609 haberle Demet Akalın yer aldı. Demet Akalın’ın geçtiğimiz günlerde gazetede okuduğu bir haber üzerine harekete geçerek yaptığı örnek davranışla sosyal medyada çok konuşuldu. Akalın, eski eşine ödeyemediği nafaka parası için hapse giren bir babanın hikâyesinden etkilenerek sosyal medya hesaplarında o babaya yardım edeceğini açıkladı.