Bilimin, sanatın ve edebiyatın nabzını tutan Altındağ Belediyesi, Hamamönü Söyleşileri’ne hız kesmeden devam ediyor.

Ocak ayında da en seçkin sanatçılara kapılarını açacak olan Hamamönü’ne sadece Ankaralılar değil Türkiye’nin dört bir tarafından gelen vatandaşlar da büyük ilgi gösteriyor. 19.00 – 21. 00 saatleri arasında Hamamönü’ndeki tarihi Kabakçı Konağı’nda gerçekleşen sohbetlerle, sanatseverler unutulmaz akşamlara tanıklık ediyor.
En güzel dörtlükler
Hamamönü’nden yükselecek
Hamamönü Söyleşileri, ocak ayında edebiyata adeta kapı aralayacak. Mürekkebi Kurumadan, Başkentte Dem Vakti Şiirleri, Güfteden Besteye, Halk Edebiyatı ve Âşık Edebiyatı, Şah-ı Şiiler gibi programlarla şiirin büyüsü Hamamönü’nden yayılacak. Kültürel etkileşimin adresi de yine Hamamönü olacak. Ankaralı sanatseverler, Alevilikte Ahlak Anlayışı, Türk Dünyası, Vezirköprü Kültürü, Kırım Tatar Kültür ve Sanat Akşamları ile önemli bilgiler elde edecek. Milli İrade ve Bürokrasi İlişkileri de Hamamönü Söyleşileri’nde anlatılacak konulara arasında…
Ankaralı sanatseverler, Hamamönü Söyleşileri ile müziğe doyacak. Memleket Havalarından Kırıkkale’ye olan yolculuk Hamamönü’nden başlayacak. Gönül Titreten Nağmeler ve Bu Toprağın Türküleri ise müzik tadında akşamlara davetiye çıkaracak. Helal Gıda, Vakıf ve Vakıf Hizmetleri gibi konularla da Ankaralılar önemli dini bilgiler elde edecek. Hamamönü Söyleşileri, Tarih Felsefesi programı ile de bilginin büyük bir hazine olduğunu ortaya koyacak.