BOLU Yedigöller Milli Parkı’nın 24 kilometre olan stabilize yolu asfaltlanarak ulaşıma açıldı. Yol yapım çalışmaları için 5 milyon 500 bin TL için harcandı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Yedigöller Milli Parkı’nda yol yapım çalışmalarını tamamlarken, enerji nakil hattının yer altına alınması çalışmaları ise devam ediyor. Bolu şehir merkezi ile Yedigöller Milli Parkı arasındaki 44 kilometrelik yolun stabilize olan 24 kilometrelik kısmının asfaltlama çalışması tamamlandı. Trafiğe açılan yol için 5 milyon 500 bin TL harcandı. Enerji nakil hattının yer altına alınması çalışmasının yüzde 85’lik kısmı tamamlanırken, projenin Aralık ayı sonunda bitirilmesi hedefleniyor. Enerji nakil hattının proje maliyetinin ise 3 milyon 800 bin TL olduğu belirtildi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Yedigöller Milli Parkı’na 9 milyon 300 bin TL’lik bir yatırım daha gerçekleştirdik. Yapımını tamamladığımız yol çalışması ile milli parkımıza ulaşım kolaylaşacak. Böylece ziyaretçiler milli parka daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşacaklar. Yine enerji nakil hattını yer altına alarak alanın enerji kaynaklı sorunlarını da gidermiş olacağız” dedi.