Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı Falez Park içinde, üye sayısı 1000’i aşan Yaşlı Evi sanat evi gibi oldu.

Yusuf DEMİR/ANTALYA – Boş zamanlarını sanat eseri üreterek değerlendiren üyeler, harikalar yaratıyor. Yaşlı Evi’nde oluşturulan sanat atölyesine ilginin her geçen arttığı, mekânın yetersiz hale geldiği belirtildi. Uzman öğretici Semra Yılmaz’ın gözetiminde el becerilerini geliştiren Yaşlı Evi’nin 65 yaş üstü üyeleri, üretilen dekoratif süs eşyaları, duvar panoları ve daha birçok eserle evlerini süslerken, kimi üye de çocuklarının, torunlarının evlerine hediye hazırlıyor. Üyeler, bütün gün ellerinden fırça ile boya paletlerini bırakmadan çalışıyor.
Yaşlı Evi Birim Sorumlusu Çiğdem Akbaş, boş vakitlerini değerlendirmek isteyen 65 yaş üstündeki yetişkin kadın-erkek üyelerin sayısının arttığını, Soğuksu Parkı içindeki emekliler kahvehanesinin de Yaşlı Evi’ne dönüştürüleceğini söyledi. Akbaş, “Yetişkinler, ‘Gümüş Eller’ adı verilen atölyemizde, ahşap ve farklı objeleri boyayıp, dekoratif süs eşyaları, duvar panoları üretiyor. Herkes burada çok mutlu, çok heyecanlı. Eserler, kermeslerde, AVM’lerde sergileniyor” diye konuştu. (DHA)

FACEBOOK YORUMLARI