Ramazan ayında iftar çadırlarına konuk olan ve vatandaşlarla sohbet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bu kez de Serhat Mahallesi Pazar Yeri’nde düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla buluştu.Yenimahalle Belediyesi Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre İftar yemeğine, Yaşar’ın yanı sıra Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras ve Yaşar Neslihanoğlu da katıldı.
İftar öncesi seslendirdikleri ilahiler ile vatandaşlardan tam puan alan Fazlı Çoban ve Esat Aydoğan Kuran tilaveti ile mest etti. Tıklım tıklım dolu olan pazar yerinde Ezanın okunmasının ardından sofra duası ile oruçlarını açan Yenimahallelilere, yayla çorbası, tas kebabı, pirinç pilavı, salata ve tulumbadan oluşan menü ikram edildi.
İftar sonrası düzenlediği geleneksel Ramazan eğlenceleri ile de vatandaşa adeta eski Ramazanları yaşatan Yenimahalle Belediyesi, Hacivat Karagöz ve kukla gösterisiyle vatandaşları eğlendirirken, Ramazan şerbeti ve çay ikram etmeyi de unutmadı.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Serhatlıların yoğun ilgi gösterdiği iftarda, Sağlık İşleri Müdürlüğü hasta nakil aracını alanda hazır bekletirken, zabıta ekipleri de alanda güvenliği sağladı. Aynı zamanda Destek Hizmetleri personeli de yaşlılara ve engellilere yemek servisi yaparak hizmet ederken, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli de iftar sonrası pazarın temizliğini üstlendi.