Dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olarak gösterilen 45. Uluslararası Yaşar Doğu turnuvası sona erdi. Dünya Şampiyonasını aratmayan turnuvada Türkiye Milli Takımları adeta şov yaptı.

Turnuvada Erkekler Serbest kategorisinde 2 altın 4 gümüş ve 9 bronz madalya alırken Bayanlar kategorisinde ise 5 altın 3 bronz madalya aldı. Türkiye hem bayanların hem de Erkekler Serbest kategorisinde şampiyon oldu.

İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonu’nda bu yıl 45’incisi düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Turnuvası sona erdi. 3 gün süren organizasyonda, bayanlar ve erkekler serbest kategorilerinde 16 ülkeden yaklaşık 300 güreşçi minderde ter döktü.

Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül ve olimpiyat üçüncüsü Soner Demirtaş’tan yoksun olarak mindere çıkan milli güreş takımı rakiplerine büyük üstünlük sağladı. 10 sıklette yapılan müsabakalarda 57 kiloda Süleyman Atlı ve 65 kiloda Mustafa Kaya altın madalya kazandı. Turnuva sonucunda Türkiye, erkekler serbest stilde 65 puanla, bayanlar kategorisinde ise 70 puanla şampiyon oldu.