Haber ve fotoğraflar : Kemal Çeliker

1 Amatör Küme Final maçında, Çubukspor ile karşı karşıya gelen ve 2-1 yenilen Yapıspor, arzuladığı galibiyeti elde edemeyince (Amatör Süper Lig’e), çıkma hayallerini bir daha ki sezona bıraktı.

Ankara’da birçok yetenekli genç sporcular yetiştiren ve birçok başarılara imza atan Yapıspor, güçlü rakibi Çubukspor’a tek farkla yenilmesine rağmen çok iyi mücadele verdi.
Sarı-Siyahlı takımın sezon boyu verdiği mücadeleden memnun olduğunu söyleyen yönetici, Kemal Özel, şunları açıkladı: “2014-2015 sezonunu geride bıraktık. Yönetim ve teknik heyet olarak gençlerden oluşan takım hakkında eleştir yapmamız sporcularımı adına haksızlık olur. “Sezona gençlerden oluşan kadromuzla katıldık. Yönetim kurulu olarak sporcularımızla canla başla çalışmalarımız oldu. 2014-2015 futbol sezonunda ASL çıkamadık. Buna karşın kendimizi üzmedik. Bizim için önemli olan alt yapımızdan yetişen sporcularımızı Türk futboluna kazanmaktır. Bunda da başarılı olduk. Maratonda da gençlerden oluşan ekibimizle mücadele ettik. 1 Amatör Kümede çok başarılı olduk, diyemem ama biz sporcularımızdan istenilenleri elde ettik. Bundan dolayı da memnun olduğumuzu söyleyebiliriz. Tekrar söylüyorum. Süper Lige çıkamadık ama bazı yetenekli gençleri de Ankara ve Türk futboluna kazandırdık. Sporcularımızın ilerisi için bizlere umut vermesi bizi sevindirdi. Sporcu kardeşlerimi kutluyorum, diyerek sözlerini” tamamladı.