Darbe girişiminin hedefi hükümet değişikliği değildir.Amaç bir iç savaş çıkarmaktır.Dünyada önde gelen ülkelerde meydana gelen tepkilere bakılır ise güzel ülkemizin bölünüp parçalanmaması ABD ve AB ülkelerini üzmüştür.

Bundan önceki darbede babamı bir yıl görememiştim. Bu darbe girişiminde ise sabaha kadar uçakların Ankara’yı bombalamasını seyrettim. Sosyal medyadan önce darbeyi lanetledim sonra da darbeyi önlemek için harekete geçmeyen askeri birliklere kahrettim. Darbe girişimi gerçekleşse hala ne olacağını öngöremeyen kişiler var. Darbe olsa idi binlerce tutuklu kişi yerine binlerce asker ve sivil insanımız ölecekti.Hala ülkemizde silahlı çatışmalar devam ediyor olacaktı.Ülkemizin güneydoğusu vatan topraklarından koparılacaktı.

Ekonomik sistemimiz darbe girişiminden etkilenmeden yoluna devam etmektedir. Hukuk sistemimiz de darbe girişimini en az zararla atlatacaktır. Hukuki süreçte hatalar olabilir ancak adalet mutlaka kör de olsa yolunu bulur.
Batılı ülkeler demokrasiyi kendi ülkeleri için bir hak olarak görürler. Ancak başka ülkeler demokratikleştikçe, milletler kendi geleceğini kendi belirledikçe canlarının sıkıldığı ortadadır.

Bu ülkelerin istihbaratının masabaşında yaptıkları kanlı plan tutmamıştır. Ülkenin yarısının oyunu almış bir hükümet iktidardadır. İktidarın geçmişteki yanlışları darbe seviciliği yapma hakkı vermez. Bundan sonra yapılması gereken milli birlik beraberliğimize sıkıca sarılmaktır. Ancak iktidar partisi kendi içindeki FETÖ’CÜ siyasetçiler için acilen operasyon başlatmalı bu yapıyı palazlandıran bakan vekil kim varsa partisinden ihraç etmelidir.Muhalefetin ve toplumun geri kalan kısımlarının bu şekilde güvenini kazanmalıdır
Almanya TÜRK milletini soykırımcı ilan etmişti. Bu Almanya geçen sene iktidarın seçim için siyasi parti mitingi yapmasına izin vermiştir. Bugün ülkenin cumhurbaşkanının görüntülü konuşmasını bile kendi yasaklamaktadır. ABD ise resmen üzüntüsünü dışa vurmuştur. Dış güçler akıllarındaki senaryoyu tekrar tekrar oynamaya çalışacaktır.Bu aşamada siyasi karşıtlık yapmanın bir alemi yoktur.Biz bize sahip çıkmaz isek ,ırkçılığı reddeden Türk milliyetçiliği,vatan millet sevgisi gibi temel değerleri öne çıkarmaz isek halimiz haraptır.

Akıncı üssü ile birlikte İncirlik üssünü kapatmak ABD ye ince bir mesaj olacaktır. Adil ve tarafsız bir yargılama ile suçluyu suçsuzdan ayırıp kurunun yanında yaşı da yakmaz isek Avrupa Birliği normlarına ihtiyacımız olmadığını dosta düşmana gösterebiliriz. Şahsen baştan beri karşı olduğum AB ile ilişkilerimizi dondurup, ekonomimize zarar veren gümrük birliğinden çıkmak iyi bir başlangıç olabilir. Bu şekilde dışımızdaki yalana dünyanın riyakarlığını da yüzlerine vurmuş oluruz.