Yenimahalle Belediyesi, vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. 366 çadır kapasiteli Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda ise belediye ekipleri arı gibi çalışıyor. Bir yandan kurulacak çadırlar için parsel çizimi ve numaralandırma yapılırken, bir yandan da çevre düzenlemeleri son sürat devam ediyor.
Başkent’in en büyük ve en modern kurban satış ve kesim yeri olan ve her kurban bayramında dolup taşan Yakacık’ta, bayramın bayram tadında geçmesi için tüm ayrıntılar düşünüldü.
11 bin büyükbaş, 7 bin küçükbaş hayvan
Bu yıl 366 çadıra ev sahipliği yapacak Yakacık’ta çadırlar, 5-6 Eylül’de kurulmaya başlayacak. 7 Eylül’de ise kurbanlıklar alana giriş yapacak. Bu yıl yaklaşık 11 bin büyükbaş, 7 bin küçükbaş hayvanın satışının yapılacağı Yakacık’ta, kurban satıcılarının çadırlarını kurarken herhangi bir sıkıntı yaşamaması için parsel çizimi ve numaralandırma yapılıyor.
Sokak numaralandırması yapılacak
Yakacık’ta su ve elektrik altyapısını da yenileyen ekipler, hem kurban satıcılarına hem de kurban alıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla bu yıl alanda sokak numaralandırması yapacak. Böylece vatandaş, tabelaları takip ederek kurbanlık aldığı çadırı kolaylıkla bulabilecek.
Kesimhane yenilendi, otopark genişledi
Yine Yenimahalle Belediyesi’nin hizmete sunduğu ve 5 dakikada kesim yaparak vatandaşa büyük kolaylık sağlayan otomatik kesimhanelerdeki tüm makinalar daha hijyenik ve rahat şartlarda hizmet verebilmek için yenilendi.Seyyar duş ve tuvaletlerin de yenilendiği Yakacık’ta ayrıca park sıkıntısı yaşanmaması için otopark alanı da genişletildi.